گزارش زنده؛ ایران صفر اردن صفر

گزارش زنده؛ ایران صفر اردن صفر

به گزارش "ورزش سه"، پیروزی پنج گله در اولین مسابقه مقابل بنگلادش، باعث شده بود تا تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و اردن در شرایطی برابر پا به میدان مسابقه بگذراند؛ پیروزی برای هر یک از تیم‌ها جواز صعود به جام ملت‌ها را صادر می‌کرد و نتیجه تساوی در این بازی، کار را به ضربات پنالتی می‌کشید، چرا که دو تیم با تفاضل گل برابر و نتیجه مشابه به این بازی حساس رسیده بودند.


مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران هم دست به ترکیب برنده نزده بود و تنها با یک تغییر یاسمن فرمانی باتجربه را جایگزین ثنا صادقی کرده بود.


دیدار سوم گروه G مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2022 هند
شنبه 1400/07/03 ساعت: 13:30
ورزشگاه: بنیادکار تاشکند
گروه داوری: داور: رانچیتا دوی (هند) کمک ها: کریستینا سردا (ازبکستان) و روبا زارکا (سوریه) داور چهارم: ادیتا میرآبادوف (ازبکستان) ناظر: چالاچا پیرومایا (تایلند)


ترکیب اولیه تیم ملی فوتبال زنان ایران:


زهره کودایی، غزاله بنی طالبی، گلنوش خسروی، بهناز طاهرخانی(کاپیتان)، ملیکا محمدی، یاسمن فرمانی، ملیکا متولی، زهرا سربالی، هاجر دباغی، سمانه چهکندی و نگین زندی


* دقایق حساس:


دقیقه 28: روی یک کار ترکیبی و نفوذ از سمت چپ، اردنی‌ها موقعیت خوب گلزنی را به دست آوردند اما پاس کات‌بک برای جبرین روی نقطه پنالتی با دفع عالی مدافعان ایران همراه شد تا فرصت عالی گلزنی خوبی برای اردنی‌ها از دست برود.
دقیقه 28: در ضد حمله و رو همکاری ملی‌پوشان ایرانی منجر به خلق موقعیت جدی روی دروازه اردن شد اما در گام آخر سمانه چهکندی به توپ نرسید و دفاع اردن به سرعت اقدام به دفع توپ کرد.


دقیقه 30: فرار عالی از پشت دفاع برای میسا جباره او را در موقعیت تک به تک با زهره کودایی قرار داد اما خروج به موقع کودایی، یک فرصت عالی گلزنی را از اردنی‌ها گرفت.


دقیقه 38: فرصت ایده‌آل گلزنی برای ایران روی ارسال کرنر که در پس از عبور توپ از بالای دستان دروازه‌بان اردن، در چند برخورد سرانجام توپ به ملیکا متولی رسید که ضربه او به شکل عجیبی توسط فهریج از روی خط دروازه برگشت داده شد.


دقیقه 45+1: بار دیگر اردنی‌ها با پاس در عمق پشت خط دفاع ایران خلق موقعیت کردند که در موقعیت تک به تک، زهره کودایی به خوبی موقعیت اردنی‌ها را دفع کرد و اجازه باز شدن دروازه تیم ملی فوتبال زنان ایران را نداد.


حاشیه‌ها:


* در دقیقه 38 گلنوش خسروی مدافع پیش‌تاخته ایران روی ارسال کرنر درون محوطه اردنی‌ها جریمه سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.