عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت

عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام  صنایع سنگ استاد شهریار، یکی دیگر از مواردی که در قیمت سنگ گرانیت مشهد بسیار موثر است، نوع سنگ گرانیت است. سنگ‌های گرانیت به دلیل سایر شرایط شکل دهی دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند، بنابراین قیمت آنها یکسان نیست. در ادامه به ذکر عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت مشهد و توضیح هر یک می‌پردازیم.


عوامل قیمت سنگ گرانیت مشهد


این عوامل مربوط به استخراج و فرآوری گرانیت است که نگاهی به آنها خواهیم داشت. روش استخراج سنگ تاثیر بسزایی در قیمت سنگ گرانیت مشهد دارد.


انتخاب روش استخراج سنگ طبیعی به نوع سنگ بستگی دارد. به عنوان مثال سنگ گرانیت مشهد یکی از سخت‌ترین گرانیت‌ها می‌باشد که برای استخراج این سنگ باید از ماشین‌آلات و ابزارهایی استفاده کرد که بتوانند این گرانیت را برش دهند. استفاده از این دستگاه ها هزینه بالایی دارد، بنابراین گرانیت مشهد نسبت به سایر سنگ های گرانیتی هزینه بیشتری دارد. سنگ تراورتن جدا از گرانیت مقاوم ترین سنگ است و در دسته سوم سنگ مرمر و مرمریت مقاومت بیشتری دارند.


هرچه سنگ نرم تر باشد، هزینه استخراج آن کمتر است، اما هزینه پردازش سنگ به طور طبیعی بالاتر است. اما استخراج سنگ در مقایسه با تولید و فرآوری گرانیت هزینه بیشتری دارد.


عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت


نوع پردازش گرانیت


عملیات فرآوری که روی سنگ‌های گرانیت مختلف انجام می‌دهند عبارتند از: برش تخته سنگ یا بلوک سنگ طبیعی به ضخامت‌های استاندارد با ماشین‌آلات مناسب برای سنگ، استفاده از رزین و اپوکسی، سنگ. ساخت و ساز، رنگ آمیزی سنگ، اندازه برش‌های طولی و عرضی سنگ، استفاده از توری و ... تفاوت در هزینه‌های فرآوری و تولید سنگ نیز به این دلیل است که هر سنگ گرانیت طبیعی عملیات فرآوری خود را دارد. به عنوان مثال به دلیل اینکه گرانیت مشهد یک سنگ مقاوم است، عملیات فرآوری کمتری نسبت به سایر سنگ‌ها روی آن انجام می‌شود، بنابراین هزینه فرآوری سنگ در اینجا ناچیز است. با این حال، سنگ مرمر نقطه مقابل این نوع گرانیت است.


کیفیت و بررسی سنگ، سایه‌اندازی و پلان سنگ، عرض و اندازه‌های سنگ، نوع خاص سنگ موارد متفاوتی هستند که بر قیمت تمام شده سنگ پس از فعالیت جابجایی تأثیر می‌گذارند.


قیمت کل


پس از تولید و فرآوری سنگ گرانیت مروارید با ابعاد استاندارد، قیمت گذاری روی سنگ انجام شده و روانه بازار سنگ می شود. مهمترین عاملی که در قیمت سنگ گرانیت مشهد در اینجا تأثیر می‌گذارد، محل و میزان سنگ مورد استفاده در ساخت و ساز است.


به عنوان مثال در صورت استفاده از این سنگ گرانیت در نمای بیرونی ساختمان عواملی مانند ارتفاع و طول نمای ساختمان، نوع نما (رومی، مدرن، سنتی و ...)، نمای جلوی ساختمان. بر قیمت سنگ گرانیت مشهد تاثیر می‌گذارند.


اما در صورت استفاده از سنگ در فضای داخلی ساختمان، مهمترین عامل موثر بر  قیمت گرانیت مروارید مشهد نوع سنگ گرانیت است. زیرا در فضای داخلی توجه به زیبایی و ویژگی های سنگ بیش از نمای بیرونی اهمیت دارد. همچنین حق انتخاب سنگ گرانیت برای دکوراسیون داخلی بسیار بیشتر از نمای بیرونی است. اما هم در نمای بیرونی و هم در داخل، منطقه‌ای که قرار است گرانیت در آن نصب شود ضروری است. البته اگر فضا زیاد باشد هزینه برای شما بیشتر خواهد بود و بالعکس.


نکته‌ای که در پایان باید بیان کنیم این است که سنگ گرانیت از هر نوعی که باشد، با هر روشی که استخراج شده باشد و در هر منطقه‌ای که سفارش داده‌ایم، قیمت سنگ گرانیت اسلب ایرانی از سنگ کاشی بالاتر است. سنگ کاشی به سنگ‌های ساختمانی با ابعاد استاندارد 40*40، 60*60، 80*80 و سنگ دال به سنگ‌هایی با ابعاد بیش از 220*120 سانتی متر گفته می‌شود.


سنگ‌های ساختمانی مختلف بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد


سنگ‌های ساختمانی انواع مختلفی دارند که می‌توانید سنگ مورد نظر خود را از بین آنها انتخاب کنید. در این بخش به معرفی چند سنگ می‌پردازیم:


گرانیت: زیبایی منحصر به فردی دارد. برای ساخت ستون‌ها و روی دیوارها و کف ساختمان استفاده می‌شود.


کوارتزیت: سنگ دیگر کوارتزیت است که برای نما و سطح پله‌ها استفاده می شود و در برابر عوامل جوی مقاوم است و کوارتزیت سنگ ساختمانی ارزان تری نسبت به سایر سنگ‌ها می‌باشد.


سنگ مرمر: سنگ دیگری که در این قسمت به آن می‌پردازیم سنگ مرمر است که به دلیل زیبایی چشم نوازشگر در نمای داخلی ساختمان استفاده می‌شود.


عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت


رنگ سنگ


رنگ سنگ یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت مشهد است که به طور مستقیم بر زیبایی فضا نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین انتخاب رنگ مناسب ضرورتی دوچندان دارد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برخی از سنگ‌ها به سرعت با برخی مواد شیمیایی واکنش نشان داده و تغییر رنگ داده و رنگ اصلی خود را از دست می‌دهند. بنابراین در انتخاب سنگ باید به موقعیت جغرافیایی ساختمان توجه ویژه داشت. همچنین برخی از سنگ‌ها رنگ خود را از دست می‌دهند.


مشاوره با کارشناسان حوزه سنگ ( مشاور گروه معادن و کارخانجات شهریار)


اگر سوال یا قصد خرید دارید می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با ما در ارتباط باشید   33147000-051


انتهای رپرتاژ آگهی