کمک کیم کارداشیان و لیدز یونایتد برای نجات جان دختران فوتبالیست افغانستان

کمک کیم کارداشیان و لیدز یونایتد برای نجات جان دختران فوتبالیست افغانستانکیم کارداشیان و باشگاه لیدز یونایتد به دختران جوان فوتبالیست افغانستان کمک کرده اند تا با فرار از چنگ طالبان، به بریتانیا بیایند
از زمان شروع حکومت طالبان، بسیاری از زنان ورزشکار افغانستان در پی سلب آزادی و تهدید جان شان، تصمیم به ترک کشورشان گرفته اند و حالا دختران جوان فوتبالیست این کشور هم جزو صدها ورزشکاری خواهند بود که در خارج از افغانستان می توانند زندگی شان را ادامه دهند.

به گزارش اسکای اسپورتس، کیم کارداشیان چهره معروف رسانه های اجتماعی، هزینه های مربوط به آوردن 30 دختر نوجوان افغانستانی به بریتانیا که همراه با خانواده هایشان که مجموعا 130 نفر می شوند را تقبل کرده است. باشگاه لیدز یونایتد هم پیشنهاد حمایت از این بازیکنان فوتبال که خانواده های ضعیف و فقیر دارند را ارائه کرده است. خالده پوپال، کاپیتان سابق تیم ملی زنان افغانستان از زمان آغاز حکومت طالبان در این کشور، از طریق تماس با نهادها و مجامع بین المللی تلاش زیادی داشته تا دختران و زنان ورزشکار بتوانند از چنگ طالبان فرار کنند و در سایر کشورها بتوانند زنده بمانند و ورزش کنند.


آندره آ رادریتزانی، رییس باشگاه لیدز یونایتد در خصوص حمایت از دختران جوان افغان در توییتر نوشته:مفتخریم که در آوردن آن ها به بریتانیا نقش داشتیم. این رویا را داریم که روزی آن ها بتوانند در لیدز یونایتد بازی کنند. خوشحالیم که تیم توسعه فوتبال دختران و زنان افغانستان به رهبری خالده پوپال، کاپیتان شجاع سابق تیم ملی افغانستان به سلامت به بریتانیا رسیده است. مفتخریم که نقش مان را ایفا کردیم و از این که دولت بریتانیا امکان اسکان آن ها در این کشور را فراهم کرده، ممنونیم. این نشان دهنده قدرت فوتبال و ورزش است و نشان می دهد چطور جامعه فوتبال می تواند در نجات جان افراد نقش داشته باشد. باشگاه لیدز یونایتد از این دختران و خانواده هایشان آماده حمایت است تا بتوانند آینده ای درخشان و در رفاه داشته باشند.